Komorní Orchestr

STYLOVÉ VEČERY 2017

není přiložen žádný obrázek
15.11.2016 | Archiv novinek
autor: Monika Teichmannová

 

ČTVRTÝ ROČNÍK KONCERTNÍHO CYKLU STYLOVÉ VEČERY (2017)

Smyčcový orchestr Harmonia Praga vstupuje novoročním lednovým koncertem do své čtvrté sezony tzv. Stylových večerů, které pořádá ve Velkém sále Novoměstské radnice. Během uplynulých ročníků si orchestr získal početné publikum a jeho sympatie, zrovna tak jako uznání odborné hudební veřejnosti. Koncerty jsou pravidelně inzerované v předních hudebních periodikách, vyšla zde také řada pochvalných recenzí. Záměrem Stylových večerů je soustředit program koncertu na specifickou oblast hudební historie, at již volbou skladatele, kompozičního období či žánru. Stylové večry jsou moderovány uměleckým vedoucím souboru, houslistou a dlouholetým koncertním mistrem, České filharmonie Miroslavem Vilímcem, který přibližuje zvolená témata odborným pohledem i řadou nevšedních zajímavostí. Orchestr tvoří přední členové pražských symfonických těles ve své stálé spolupráci. Harmonia Praga spolupracuje s dirigentem Štefanem Britvíkem, který také obohacuje repertoár souboru celou řadou zdařilých úprav. Díky těmto aranžím se mohou posluchači seznámit s díly, které jinak na koncertech smyčcových ansámblů nelze slyšet.

Stylové večery začnou 19.1. v populárním tonu, v sousedství Bernsteinovy West Side Story v úpravě Jiřího Temla zazní výběr z proslavených filmových melodií v provedení sopránového saxofonisty Felixe Slováčka jr.

Další koncert 16.2. bude naproti tomu v přísně klasickém duchu, Harmonia Praga uctí vklad slavné české rodiny Bendů do mezinárodní skladatelské pokladnice hudby 18. století. Zazní zde mimo jiné houslový koncert Františka Bendy a klavírní koncert jeho bratra Jiřího Antonína.

V tzv. Jarním ladění proběhne květnový koncert 16.5., mezi díly, které přiléhají zmíněnému májovému času, nemůže chybět slavné Vivaldiho Jaro a stejnojmenná skladba argentinského skladatele Piazzolly, který povýšil jihoameriské tango na nedílnou součást kvalitní vážné hudby.

praha byla vždy centrm pozornosti mnoha světových skladatelů a interpretů, návštěvy W.A.Mozarta, P.I.Čajkovského a houslistické legendy N.Paganiniho včetně jejich děl přiblíží další Stylový večer 29.6. Solistou ve skladbě Paganiniho bude Miroslav Vilímec, zazní dále oblíbená Mozartova Malá noční hudba i Serenáda P.I.Čajkovského.

Podzinní část koncertů začne 26.10. koncertem, inspirovaným tanečnými rytmy v hudbě velkých skladatelů baroka, klasiky, romantismu i 20. století.

Pohledem do hudební historie pak bude večer 16.11., kdy zazní mimo jiné dva slavné Bachobv dvojkoncerty. Prvním z nich bude houslový dvojkoncert, druhým pak dvojkoncert v netradičním nástrojovém propojení solových houslí a hoboje.

Rozmanitou nabídku orchestru Harmonia Praga pak uzavře vánoční rozloučení s barokními díly G.F.Haendela a A.Corelliho a to 14.12.

Na všech koncertech se kromě členů orchestru podílí řada významných solistů a zazní při nich též skladby Bohuslava Martinů v rámci spolupráce s Nadací Bohuslava Martinů.

 

NABÍZÍME ZAKOUPENÍ ABONENTNÍCH VSTUPENEK NA CELÝ CYKLUS V HODNOTĚ 1 350 Kč a 900 Kč (snížené pro studenty, seniory a držitelé ZTP).

informace a rezervace na: 777 317 186 (Monika Teichmannová), info@harmoniapraga.cz