Komorní Orchestr

Novoročně s humorem a kvízem

není přiložen žádný obrázek
18.1.2018 | Archiv novinek
autor: Monika Teichmannová

1. koncert Stylových večerů 2018 se bude konat ve čtvrtek 25.1.2018 v 19:30 na Novoměstské radnici s názvem NOVOROČNĚ S HUMOREM A KVÍZEM  a podtitulem Mozartův žert a půvab filmových melodií

 

Tímto koncertem vstoupí komorní orchestr Harmonia Praga s uměleckým vedoucím, houslistou Miroslavem Vilímcem a ve spolupráci s dirigentem Štefanem Britvíkem do 5. ročníku koncertního cyklu Stylové večery. Na koncertě soubor zahraje posluchačům skladby, které budou ještě konvenovat s postsilvestrovským a novoročním naladěním. Ze skladeb W.A.Mozarta prýští optimismus a vtip, který tentokrát umocní i jeho žertovná kompozice KV 522. Její název zní "Hudební žert" s  podtitulem "Sextet vesnických muzikantů". Zde se ke zvuku smyčců přidají i dva lesní rohy, Mozart schválně paroduje nedokonalou hru hudebních nadšenců - amatérů. Nejde však o posměch, jde spíše o laskavě humornou ukázku Mozartovy tvůrčí energie, která i zde, z určitých , velmi dobře slyšitelných hudebních chybiček vytvoří vlastní dílo s nezaměnitelným rukopisem.

Závěr večera bude patřit výběru ze slavných filmových melodií.

 

Program:

W.A.Mozart: Divertimento D dur (1.Allegro, 2.Andante, 3.Presto)

W.A.Mozart: Sonatina G dur

W.A.Mozart: Hudební žert - Sextet vesnických muzikantů (1. Allegro, 2. Menuetto Maestoso, 3. Allegro cantabile, 4. Presto)

..................přestávka..................

L.Janáček: Suita pro smyčcový orchestr (1. Moderato, 2. Adagio, 3. Andante con moto, 4. Presto, 5.Adagio, 6. Andante