Komorní Orchestr

Koncert na Novoměstské radnici

Koncert na Novoměstské radnici
22.4.2014 | Archiv novinek
autor: Pavel Beneš

Romantický večer s komorním orchestrem Harmonia Praga
koncert koncertního cyklu STYLOVÉ VEČERY
v úterý 19. června 2014 v 19 hodin 
Miroslav Vilímec -housle, Štefan Britvík – dirigent
F.Mendelssohn-Bartholdy, A.Dvořák, E.Elgar, E.Grieg, P.de Sarasate

Program koncertu:

F.Mendelssohn-Bartholdy: Oktet Es dur op.20
A.Dvořák: Serenáda pro smyčcový orchestr E dur, op. 22
E.Elgar: Serenáda pro smyčcový orchestr op. 20
E.Grieg: Elegické melodie op.34

(1. Herzwunden – Allegretto esporessivo)

Pablo de Sarasate:

Cikánské melodie op. 20 pro housle a smyčcový orchestr

Účinkující:

  • komorní orchestr Harmonia Praga
  • dirigent:Štefan Brikvík
  • housle:Miroslav Vilímec

Komorní orchestr HARMONY PRAGUE se na Novoměstské radnici setká se svými posluchači na třetím koncertě z cyklu STYLOVÉ VEČERY, které proběhnou v průběhu roku 2014. 

Třetí koncert s názvem ROMANTICKÝ VEČER se bude konat 19.6.2014.

Tento koncert zasvětí komorní orchestr Harmony Prague romantické hudbě. Tzv. Romantický večer uvede díla, která názorně vystihují obsah a kvality hudby romantického období. Prvním průkopníkem hudebního romantismu byl Felix Mendelssohn-Bartholdy, který je v programu prezentován jedním z nejkrásnějších děl komorní tvorby, Oktetem Es dur, psaným autorem v jeho šestnácti letech. Antonín Dvořák představuje již zralý romantismus, často napojený na národní prvky. Zde však zazní čistě lyrická, první věta z jeho slavné smyčcové Serenády, která ukazuje citovou vřelost romantické hudby. Orchestr Harmony Prague však seznámí i s méně známými romantickými díly, z tvůrčí dílny zakladatele anglické národní hudby Edwarda Elgara a norského Edvarda Griega. Vedle emotivního náboje byla však pro hudební romantismus příznačná i nástrojová virtuozita, kterou v Cikánských melodiích španělského autora Pabla de Sarasateho předvede houslista Miroslav Vilímec.

Posluchači se mohou těšit na hudbu období romantismu pod taktovkou dirigenta Štefana Britvíka a na průvodní slovo houslisty Miroslava Vilímce, uměleckého vedoucího a sólisty komorního orchestru HARMONY PRAGUE, který bude posluchače večerem provádět a seznámí je se skladateli a jejich díly.