Komorní Orchestr

Koncert 19.5.2016 Harmonia Praga objevuje - Neznámé poklady klasiky

není přiložen žádný obrázek
17.4.2016 | Archiv novinek
autor: Monika Teichmannová

Ve Velkém sále Novoměstské radnice bude 19.5. v 19:30 uveden další ze Stylových večerů, pořad s názvem Harmonia Praga objevuje - neznáme poklady klasiky. Vedle dvou skladeb českého skladatele P.J.Vejvanovského zazní dva skutečné objevy.

Houslista Miroslav Vilímec kdysi nahrál s Plzenskou filharmonií pro zahraniční label souborně 14 houslových koncertů francouzského klasika Chevaliera Saint Georgese, nyní však uvede jedno z jeho děl i koncertně. Saint Georges, jiným jménem Joseph de Boulogne je velmi zajímavou postavou, mulatem, synem guvernéra ostrava Dominique a černošské matky, vynikajícím francouzským šermířem,houslistou, skladatelem i organizáterem hudebního života v Paříži. Zasloužil se např. o uvedení Haydnových "pařížských" symfonií, po Velké francouzské revoluci byly všechny jeho zásluhy zapomenuty a dílo oživeno až v poslední době.

Historickou hudební lahůdkou bude též novodobá premiéra hudby pruského krále Bedřicha II. Velikého z 18.století. Od korunovaného skladatele a podporovalete řady významných hudebních osobností zazní Symfonie A dur pro smyčce a cembalo.

Harmonia Praga se bude s napětím těšit na tuto mimořádnou událost a věří, že s vé posluchače potěší slavnostní atmosférou premiér, ale také kvalitou neznámých skladeb.

PROGRAM:

P.J.Vejvanovský: Sonata sancti Spiritus, Sonata laetitiae

Fridrich II.Veliký: Symfonie č. 4 A dur pro smyčcový orchestr a cembalo (1.Allegro, 2.Andante e poco piano, 3. Presto)

B.Martinů: Divertimento pro 2 housle (výběr)

Chevalier de Saint-Georges: Houslový koncert A dur, op.5, č. 2 (1.Allegro moderato, 2. Largo, 3. Rondeau)

 

VSTUPENKY SI REZERVUJTE NA: MONIKA TEICHMANNOVÁ, 777 317 186, info@harmoniapraga.cz

CENA VSTUPENEK: PLNÁ 300 KČ , SNÍŽENÁ (SENIOŘI, STUDENTI) 150 KČ